Fascinace Wagnerem

Hudba Richarda Wagnera fascinuje generace lidí nejrozličnějších kulturních okruhů. Pokusíme se ve dvouhodinovém programu tuto fascinaci publiku neobvyklým způsobem přiblížit.

Wagnerovy vize překračovaly hranice hudby, chtěl vytvořit „souborné umělecké dílo“ („Gesamtkunstwerk“) , které by zaměstnávalo všechny smysly současně. Převedení obsahu živé hudby do filmové podoby propůjčuje Wagnerově hudbě i při koncertu nový rozměr.

V centru večera stojí tenorová hvězda Andreas Schager, který zpívá hrdinný obor německé opery ve všech významných operních divadlech a na koncertních pódiích. Svou stěžejní roli, Siegfrieda z „Prstenu Nibelungova“, ztělesňuje na nejvýznamnějších operních jevištích světa (ve Státních operách v Berlíně, Hamburku a Vídni, v pařížské Opeře, v milánské Scale, v Mariinském divadle v Sankt Petěrburgu, v newyorské Metropolitní opeře) a v neposlední řadě na Bayreuthských slavnostech. Jeho výjimečný hlas se „zlatým tónem“ zprostředkovává sílu a bohatství hudby, jeho přirozené charisma získává sympatie publika celého světa a dovoluje fascinaci Wagnerovým souborným uměleckým dílem bezprostředně prožít.

Kongeniální filmové zpracování večera je dílem 140krát mezinárodně vyznamenaného filmového umělce a operního režiséra Selcuka Cary. Spojení Wagnerovy hudby s ohromující říší obrazů se stane tohoto večera nezapomenutelným zážitkem.

Světová premiéra v Praze

Světová premiéra Fascinace Wagnerem se uskuteční 25. a 26. října 2018 ve Forum Karlín ve spolupráci s Operou Národního divadla a Státní operou v Praze.

https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/13666

Faszination Wagner - Szenenbild

Nadcházející Koncerty

čt, 25 říj 2018, 19:00
Forum Karlin (Prag)
pá, 26 říj 2018, 19:00
Forum Karlin (Prag)
st, 29 kvě 2019, 19:30
Staatstheater Wiesbaden

Unser besonderer Dank gilt dem Kulturamt des Landes Niederösterreich für die großzügge Unterstützung

NOE Kultur mini

Please publish modules in offcanvas position.